PLENDE

Grudzień to idealny czas na filiżankę rozgrzewającego naparu. Festiwal, odbywający się w Międzynarodowym Dniu Herbaty, corocznie gromadzi fanów herbaty z całego Wrocławia. Obchody Dnia Herbaty zostały zainicjowane w roku 2004, podczas Światowego Forum Społecznego i po raz pierwszy były zorganizowane 15 grudnia 2015 w New Delhi. Rok później centrum wydarzeń była Sri Lanka ale dzień ten uczczono w wielu krajach azjatyckich, m.in. w Bangladeszu, Nepalu, Wietnamie, Indonezji, Kenii, Tanzanii. Święto to systematycznie poszerza swój zasięg i tworzy wspólnotę ludzi zainteresowanych herbatą. Międzynarodowy Dzień Herbaty ma na celu popularyzację tego napoju, uświadomienie konsumentów o bogatej kulturze herbaty oraz zwrócenie uwagi rządom i obywatelom na wpływ globalnego handlu herbatą na pracowników i plantatorów.

Podczas Festiwalu Czaisz? odbędzie się cykl tematycznych wykładów, na których z wykorzystaniem naszych Gości-podróżników, znawców i ludzi osobiście doświadczonych pracą przy herbacie, udamy się do Azji Wschodniej. W sali wystawienniczej będzie czekać kilkunastu wyjątkowych wystawców, sprzedawców wysokogatunkowej herbaty, oryginalnego jedzenia i wykwintnych smakołyków, a także ceramików specjalizujących się w naczyniach do herbaty. Kolejną atrakcją będzie cykl warsztatów i degustacji, podczas których nie zabraknie najbardziej wyszukanych herbat, ale też nauki jedzenia pałeczkami, czy warsztatów dla dzieci.

 

Przez cały rok poszukujemy wystawców, rękodzielników, właścicieli małych, domowych manufaktur do współpracy przy organizacji Festiwalu herbaty CZAISZ?

Pytania? Zapraszamy do kontaktu: kadry2@zamek.wroclaw.pl

Grudniowe spotkanie przy czarce herbaty.
Wstęp wolny
15.12-15.12
Zapraszamy do udziału w grudniowym Festiwalu herbaty!
30.07-30.11