Logo Leśnickie Archwium Społeczne
A A A PLENDE

Poznaj swój las – Las Mokrzański

           

Poznaj swój las – Las Mokrzański

Zapraszamy na bezpłatne przyrodniczo-ekologiczne warsztaty po Lasie Mokrzańskim.

Już w najbliższą sobotę – 30 października wybierzemy się do Lasu Mokrzańskiego na wspólne odkrywanie jego nieznanych i ciekawych miejsc.

Zarezerwujcie też miejsca na 7 listopada, bo wtedy  kolejny nasz ekspert od przyrody opowie i pokaże Las od mało znanej strony.

W tę sobotę  (30 października) startujemy z leśnego parkingu przy ul. Świerkowej (skrzyżowanie z ul. Junacką)  o godzinie 10:00.

Bądźcie punktualnie, bo ruszmy nieoczywistymi  ścieżkami w głąb lasu, gdzie zobaczycie m.in. drzewa biocenotyczne, czyli takie, które są już martwe, ale są domem dla wielu innych gatunków,  tamy bobrowe,  piękne fragmenty lasu grądowego, łęgu czy malownicze olsy zanurzone w wodzie. Warsztat poprowadzi  ekspert Komitetu Ratujmy Las Mokrzański ds. ochrony przyrody Grzegorz Idziak – ekolog, aktywista, współzałożyciel Komitetu Ratujmy Las Mokrzański, o którym również Wam opowie. Warsztat skończymy o godz. 14:00, czyli spędzimy w lesie 4 godziny, warto więc się dobrze ubrać.

Natomiast 7 listopada zaczynamy w Centrum Kultury Zamek o godz. 10:00 i w świat przyrody Lasu Mokrzańskiego poprowadzi nas Małgorzata Rudy, botaniczka, która jest m.in. ekspertką od inwentaryzacji roślinność na potrzeby planów zadań ochronnych obszarów Natura 2000. Podczas jej prezentacji  w CK Zamek i w terenie również poznacie  różne typy lasu oraz specyfikę roślinności w zależności od topografii terenu oraz warunków wodnych na przykładzie Lasu Mokrzańskiego.  Nasi eksperci  powiedzą też jak chronić swój las i dlaczego warto wiedzieć co to jest Plan  Urządzania Lasu.

Aby się ZAPISAĆ na warsztaty należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który jest pod linkiem obok:

https://tinyurl.com/387dp45f

lub wysłać zgłoszenie na maila: warsztatylasmokrzanski@gmail.com

 

ZAPRASZAMY NA TO WYJĄTKOWE WYDARZENIE

 

Organizatorem projektu jest Fundacja Nowa Obecność

Partnerami są:

Centrum Kultury Zamek

Komitet Ratujmy Las Mokrzański

Projekt finansowany jest przez Gminę Wrocław w ramach programu Mikrogranty NGO.

 

Zdjęcia są z pierwszego warsztatu z 24.10.

    

 

 

TERMINY:

30 października

g. 10:00 – ul. Świerkowa

7 listopada

g. 10:00 – Centrum Kultury Zamek

ZAPISY:

 

ZAPISZ SIĘ

 

wstęp wolny

BEZPIECZEŃSTWO:

W związku z COVID-19 prosimy o:

  • przed wejściem do Zamku zdezynfekuj ręce
  • załóż maseczkę ochronną
  • zachowaj dystans 1,5 m