Poznaj swój las – Las Mokrzański
Poznaj swój las – Las Mokrzański
Zapraszamy na bezpłatne przyrodniczo-ekologiczne warsztaty po Lasie Mokrzańskim.
Już w najbliższą sobotę – 30 października wybierzemy się do Lasu Mokrzańskiego na wspólne odkrywanie jego nieznanych i ciekawych miejsc.
Zarezerwujcie też miejsca na 7 listopada, bo wtedy kolejny nasz ekspert od przyrody opowie i pokaże Las od mało znanej strony.
W tę sobotę (30 października) startujemy z leśnego parkingu przy ul. Świerkowej (skrzyżowanie z ul. Junacką) o godzinie 10:00.
Bądźcie punktualnie, bo ruszmy nieoczywistymi ścieżkami w głąb lasu, gdzie zobaczycie m.in. drzewa biocenotyczne, czyli takie, które są już martwe, ale są domem dla wielu innych gatunków, tamy bobrowe, piękne fragmenty lasu grądowego, łęgu czy malownicze olsy zanurzone w wodzie. Warsztat poprowadzi ekspert Komitetu Ratujmy Las Mokrzański ds. ochrony przyrody Grzegorz Idziak – ekolog, aktywista, współzałożyciel Komitetu Ratujmy Las Mokrzański, o którym również Wam opowie. Warsztat skończymy o godz. 14:00, czyli spędzimy w lesie 4 godziny, warto więc się dobrze ubrać.
Natomiast 7 listopada zaczynamy w Centrum Kultury Zamek o godz. 10:00 i w świat przyrody Lasu Mokrzańskiego poprowadzi nas Małgorzata Rudy, botaniczka, która jest m.in. ekspertką od inwentaryzacji roślinność na potrzeby planów zadań ochronnych obszarów Natura 2000. Podczas jej prezentacji w CK Zamek i w terenie również poznacie różne typy lasu oraz specyfikę roślinności w zależności od topografii terenu oraz warunków wodnych na przykładzie Lasu Mokrzańskiego. Nasi eksperci powiedzą też jak chronić swój las i dlaczego warto wiedzieć co to jest Plan Urządzania Lasu.
Aby się ZAPISAĆ na warsztaty należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który jest pod linkiem obok:
lub wysłać zgłoszenie na maila: warsztatylasmokrzanski@gmail.com
ZAPRASZAMY NA TO WYJĄTKOWE WYDARZENIE
Organizatorem projektu jest Fundacja Nowa Obecność
Partnerami są:
Centrum Kultury Zamek
Komitet Ratujmy Las Mokrzański
Projekt finansowany jest przez Gminę Wrocław w ramach programu Mikrogranty NGO.
Zdjęcia są z pierwszego warsztatu z 24.10.