Logo Leśnickie Archwium Społeczne
A A A PLENDE

Warsztaty ceramiczne dla młodzieży i dorosłych

 

Szanowni Państwo!

Zapraszam dzieci, młodzież oraz dorosłych w niezwykłą podróż do magicznego ogrodu sztuki, w którym będziemy bawić się trójwymiarową formą i kształtem, eksperymentować z fakturą, barwą a także relaksować się w sposób twórczy.

Celem warsztatów oprócz nauki rzemiosła oraz wspaniałej zabawy w przyjaznej atmosferze, jest rozwijanie zdolności manualnych, rozszerzanie wiedzy o świecie i kulturze, zachęcanie uczestników do własnej ekspresji twórczej i kreatywności!

W programie m.in: cykliczne warsztaty ceramiczno-  rzeźbiarskie, tworzenie figur i form przestrzennych z gliny, naczyń, ozdób świątecznych, płaskorzeźb, wypały i szkliwienia prac. Wcielimy w życie najśmielsze pomysły!

W cenę wliczono: glinę rzeźbiarską, wszelkie materiały, narzędzia, szkliwa ceramiczne, dwa wypały każdej ulepionej z gliny pracy (na biskwit w temp 950ºC i „na ostro” po poszkliwieniu w temperaturze ok 1050ºC ) w specjalnym piecu do ceramiki oraz koszty utrzymania pracowni z piecem.

Wszystkie wykonane prace zostaną wypalone i własnoręcznie poszkliwione przez uczestników i przechodzą na ich własność.

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona.

 

Prowadząca: Barbara Niementowska-Duławska – założycielka „Strefy Koloru”, w ramach której od 2009 r. realizuje cykliczne warsztaty plastyczne i ceramiczne z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Absolwentka arteterapii (DSW we Wrocławiu); historii sztuki (UWr); Autorskiego Studium Projektowania Plastycznego „Abrys” oraz XIII L.O. z klasą o profilu plastycznym. Ukończyła kurs ceramiki artystycznej 1-wszego i 2-giego stopnia oraz kurs pedagogiczny (ASP we Wrocławiu). Odbyła staż w galerii BWA Design (Wrocław) a także międzynarodowy staż w Finlandii, podczas którego wraz z innymi artystami współtworzyła park rzeźby „Strong Land” (Vakeva Maa, Luopioinen).

 

BARBARA NIEMENTOWSKA-DUŁAWSKA

Kontakt tel.  888 669 464; 

e-mail: b.niementowska@gmail.com

 

https://www.facebook.com/strefakoloru.wroclaw

Anna Pelczarska – Kowalczuk jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Studiowała też w Hull School of Architecture w Wielkiej Brytanii. Jest nie tylko uczestnikiem wystaw (m.in. Muzeum Architektury), ale sama także zajmuje się ich organizacją. Jest laureatką wielu konkursów plastycznych i architektonicznych. Od kilkunastu pracuje z dziećmi i młodzieżą, a od ponad czterech lat prowadzi pracownię plastyczną w Centrum Kultury Zamek.

TERMINY ZAJĘĆ W SEZONIE 2023/2024 (start po 18 września):

czwartek, g. 18.30

Przed zapisaniem się na zajęcia należy zapoznać się z REGULAMINEM PRACOWNI CERAMICZNEJ

KOSZTY:

Dla posiadaczy aktywnej karty Nasz Wrocław zniżka 20% 

Dla posiadaczy aktywnego statusu MAX zniżka 30%

290 zł – karnet miesięczny

80 zł  – wejście jednorazowe

PŁATNOŚCI:

INFORMACJE:

tel. 71 349 32 81

info@zamek.wroclaw.pl

PLIKI DO POBRANIA:

Regulamin/Cennik/Kalendarz