Logo Leśnickie Archwium Społeczne
A A A PLENDE

„Hiperabstrakcja” – oprowadzanie autorskie po wystawie Karola Babicza (29 X)

vc
29 października (niedziela) o godz. 16:00 zapraszamy do OPT Zamek na oprowadzanie autorskie po wystawie „Hiperabstrakcja”.
vc
Karol Babicz opowie o swoich próbach zespolenie dwóch bardzo skrajnych kierunków malarskich i cytatach, jakich użył do zbudowania tej harmonii. Wystawa „Hiperabstrakcja” prezentuje obrazy ukazujące dwa główne obszary poszukiwań w malarstwie interesujące dla autora wystawy. Autor predylekcję do fotorealistycznej, a niekiedy hiperrealistycznej figuracji, zestawia z działaniami zmierzającymi w stronę formy abstrakcyjnej, sztuki bezkształtnej.
vc
Wstęp bezpłatny.
vc
vc
Karol Babicz – urodzony w 1985 r. w Skarżysku- Kamiennej. Studia na Wydziale Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu w latach 2005-2011. Dyplom z zakresu malarstwa pod kierunkiem prof. Piotra Błażejewskiego i prof. Wojciecha Kaniowskiego w 2011 r. Od 2013 roku pracuje w macierzystej uczelni w pracowni Organicznych Technik
Malarskich i Mozaiki prowadzonej przez prof. Pawła Lewandowskiego- Palle. Od 2019 roku samodzielnie prowadzi pracownię Technologii Malarstwa Sztalugowego.
vc
Od 2020 kierownik Katedry Malarstwa Architektonicznego i Multimediów na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W maju 2022 r. uzyskał stopień doktora w dziedzinie sztuki w dyscyplinie sztuk plastycznych i konserwacji dzieł sztuki. Interesuje się malarstwem oraz rekonstrukcją malarstwa w dziedzinie konserwacji.
vc