Logo Leśnickie Archwium Społeczne
A A A PLENDE

Zamkowy Piknik Lelenfant (15.08)


Fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja oraz OPT Zamek zapraszają na międzykulturowe święto pod wrocławskim niebem – Zamkowy Piknik Lelenfant, który odbędzie się 15 sierpnia (wtorek) przy scenie plenerowej OPT Zamek.

Kontynuujemy kilkuletnią tradycję prezentacji mieszkańcom i mieszkankom Wrocławia sztuk performatywnych w wykonaniu dzieci i młodzieży z bliskich i dalekich regionów świata. Dodatkową atrakcją będzie otwarcie instalacji architektonicznej z papieru, zaprojektowanej przez dzieci i młodzież Lelenfant wspólnie z architektami z Protolab, który na stałe zagości w plenerze Zamku.

Zamkowy Piknik Lelenfant Zamkowy Piknik Lelenfant


Piknik zainicjuje Międzynarodową Edycję Lelenfant, a na scenie wystąpią akrobaci z Tanzanii (z Kigambonii Community Centre) czy tancerze i tancerki z Maroka i Palestyny, prezentując wielowiekową tradycję swojego regionu. Zobaczymy spektakl teatralny sięgający do perskiej mitologii w wykonaniu młodych Irańczyków, a także choreografię przygotowaną przez joginki i joginów z Indii (z Suratu). Scenę oddajemy również wrocławskim dzieciom i młodzieży, którzy pod szyldem Lelenfant tworzyli wiosną na trzech wrocławskich osiedlach – Kowale, Brochów i Złotniki. Do Leśnicy przyjadą również nasi bliscy sąsiedzi – czeska grupa cyrkowa z Pragi, młodzież prezentująca breakdance z Warszawy (Ośrodek Kultury Ochota) oraz dzieci z Gminy Orsziwskiej z Ukrainy.

W atmosferze piknikowej będzie można podziwiać kilkunastominutowe artystyczne prezentacje każdej grupy od godz. 14:00, aż do zmroku. Nie zabraknie foodtruck’u oraz animacji i zabaw dla dzieci. W sumie pod leśnickim niebem wystąpi ponad 100 młodych osób, prezentując różnorodność form i sztuk.

Projekt Lelenfant to unikalne spotkania młodych artystów i artystek z całego świata, któremu towarzyszą warsztaty i pokazy artystyczne. Wydarzenia potrwają od 14 do 31 sierpnia 2023.

Wstęp wolny!


 

 

ZAMKOWY PIKNIK LELENFANT - Pod wrocławskim niebem


15 sierpnia 2023
godz. 14.00 – 20.00
wstęp wolny

OPT Zamek
pl. Świętojański 1, Wrocław

Wydarzenie na FB