Logo Leśnickie Archwium Społeczne
A A A PLENDE

Informacje praktyczne

Dojazd do OPT Zamek – informacje praktyczne

 1. Tramwaj / autobus
  WAŻNE!

  W związku z planowanym zakończeniem remontu torowiska na placu Strzegomskim, od 21 sierpnia 2021 roku (sobota) wprowadzone zostały zmiany tras linii tramwajowych 3, 10, 20, 31 i 33 oraz linii autobusowych 106, 107, 109, 132, 142, 148 i 149.

  Tramwaje linii 3, 10 i 33 jadą w obu kierunkach przez ulicę Legnicką, plac Jana Pawła II, ulicę Podwale, Świdnicką, Teatralną i ulicę Piotra Skargi do placu Dominikańskiego.

  Tramwaje linii 20 jadą w obu kierunkach przez ulicę Legnicką, plac Jana Pawła II i ulicę Podwale do ulicy Świdnickiej.

  Tramwaje linii 31 jadą w obu kierunkach przez ulicę Legnicką, plac Jana Pawła II i ulicę Podwale do placu Orląt Lwowskich.

  Autobusy linii 106, 148 i 149 wróciły na swoją trasę przez ulicę Podwale w kierunku Nowego Dworu, ale w kierunku przeciwnym z uwagi na ograniczoną przepustowość przystanku przy ulicy Podwale (przystanek „Renoma”), będą kursowały objazdem w obu kierunkach od placu Orląt Lwowskich przez plac Legionów, ulicę Piłsudskiego i Świdnicką.

  Kursy linii 107, 109, 132 i 142 realizowane w kierunku Nowego Dworu kursują z pominięciem przystanku „pl. Strzegomski (Muzeum Współczesne)” który zlokalizowany jest przy ulicy Legnickiej przed skrzyżowaniem z ulicą Poznańską.

  Informacje za: https://mpk.wroc.pl

  Kiedy remont torowiska się skończy, prawdopodobnie zimą 2021 r., wrócimy do:
  Najwygodniej jest dojechać tramwajem, linie numer 3 – z Księże Małe, 10 – z Biskupina, 20 – z Oporowa (kierunek: Leśnica). Z przystanku Rynek lub Plac Jana Pawła II odjeżdżają wszystkie tramwaje w kierunku Leśnicy: 3, 10 i 20. Do Leśnicy dojeżdżają również autobusy, bezpośrednio 101 i 148 (kierunek: Leśnica, odjeżdżają spod Dworca Głównego PKP). Do Leśnicy dojeżdżają również autobusy, bezpośrednio numery: 148 (kierunek: Leśnica, odjeżdża spod Dworca Głównego PKP), 101 (z ulicy Kwiskiej, przez Kozanów i Pracze Odrzańskie), 123 (z ulicy Koziej, przez Marszowice), 117 – z Jerzmanowa, 137 – z Las Mokrzański, 138 – z Krępicka SZKOŁA. Autobusy strefowe odchodzą z Gałowa, Wilkszyna i Brzeziny, zaś dwie linie nocne z Bartroszowic i Księżą Wielskiego.

 2. Pociąg
  Połączenie kolejowe to zdecydowanie najszybsza forma dotarcia do Leśnicy z centrum (czas dojazdu ok. 20 min), odległość, jaką trzeba potem pokonać ze stacji Wrocław-Leśnica do CK Zamek to zaledwie 600 m.
  Osobom przyjeżdżającym do nas spoza Wrocławia polecamy kupienie biletu do stacji Wrocław-Leśnica.
 3. Samochód
  Dojazd samochodem do Leśnicy, przy małym ruchy zajmuje około 25 min., zdarzają się jednak korki. W niedalekiej odległości od Zamku znajdują się dwa Parkingi Park&Ride: Snycerska/Majchra oraz Kosmonautów/Boguszowska.
 4. Rower
  Do Leśnicy prowadzi wygodna ścieżka rowerowa wzdłuż osi ulic Legnicka – Kosmonautów, lub z nieco mniejszym ruchem: przez Popowice/Kozanów, wzdłuż ul. Królewieckiej. Stacja rowerów miejskich znajduje się przy PKN Orlen, ul. Rawicka 2, przy pętli Wrocław-Leśnica oraz stacji kolejowej Wrocław-Leśnica.

 

Informacje dla osób z małymi dziećmi

Na parterze budynku znajdują się dwa przewijaki – jeden w damskiej toalecie, w drugi na prawo od głównego wejścia, z małym kącikiem do karmienia. Poza tym mamy otwartą Czytelnię komiksu (po prawej stronie od wejścia), gdzie można swobodnie usiąść i odpocząć. Podczas dużych imprez przestrzenie te mogą być jednak niedostępne.

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Wejście do Zamku bez stopni znajduje się od wschodniej strony budynku. Na parterze Zamku znajduje się toaleta, niestety na drodze do niej znajduje się kilka schodków. W razie problemów z ich pokonaniem, nie wahajcie się prosić o pomoc pracowników recepcji!

Punkt informacyjny znajduje się po lewej stronie od wejścia głównego.

Na wyższe kondygnacje prowadzą dwie klatki schodowe. Dla zwiedzających nie jest dostępna winda ani inne rozwiązania mogące pomóc w pokonaniu schodów.

Miejsca parkingowe znajdują się przy Placu Świętojańskim 1, tuż przy bramie wjazdowej do Centrum Kultury Zamek.

Istnieje możliwość wejścia z psem asystującym.

Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu.