Logo Leśnickie Archwium Społeczne
A A A PLENDE

Bookface – wystawa Tomasza Brody

Zapraszamy na uroczyste otwarcie z udziałem artysty w piątek 15 października o godz. 19:00.

A gdyby tak Dante miał profil w mediach społecznościowych? I nie tylko on – także Boccaccio, Christie, Kafka czy Ginsberg. I gdyby zwierzali się sobie publicznie z problemów z weną, wyczekując porad od kolegów po fachu. Ale też odsłaniali własne słabości, świntuszyli i prowokowali. Bookface. Księga twarzy pisarzy stworzona przez Tomasza Brodę, a wydana przez Wydawnictwo Format jest spełnieniem fantazji o literackim dialogu toczonym poza czasem i ponad granicami życia i śmierci.

Teraz Bookface z formy książki przechodzi w formę wystawy. Zapraszamy do świata mediów społecznościowych najbardziej znanych pisarzy. Dodatkowo odsłonimy kulisy arcyciekawego warsztatu Tomasza Brody znakomitego wrocławskiego artysty.

Plakat wystawy Bookface Tomasza Brody. Stylizowana grafika Marcela Prousta siedzącego przy stoliku na różowym tle. Proust robi zdjęcie ustawionemu na stoliku jedzeniu. Napis po prawej stronie plakatu: Tomasz Broda, Bookface, Księga twarzy pisarzy, wystawa Centrum Kultury Zamek od 15.10. do 21.10.2021, plac Świętojański 1, Wrocław

 

Tomasz Broda – rysownik, ilustrator, pedagog, od 2009 r. wykładowca wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie prowadzi Pracownię Ilustracji.

Zilustrował m.in. Zrób sobie Wrocław Mariusza Urbanka (2009), Puszkę cacuszko Lecha Janerki (2006) i Tajemnice Świętej Dzielnicy Beaty Maciejewskiej (2010).

Od Rubęsa do Pikasa to tytuł jego autorskiej interpretacji „historii sztuki z kosza na śmieci – Wangogi z mopów i Rubęsy z poduszek”, powstałej w 2014 r., którą można było oglądać m.in. w Muzeum Współczesnym Wrocław. W autobiograficznym komiksie Coś pan zmalował (2018) opisał edukację plastyczną w Polsce, od przedszkolaka do wykładowcy ASP, a w satyrycznej rubryce Brodaway w tygodniku Wprost pokazywał, jak zrobić m. in. Jarosława Kaczyńskiego z ręcznika i Donalda Trumpa z siatki na warzywa (2018 – 2020 r.)

Jego lalki i maski z przedmiotów codziennego użytku można było oglądać w m. in. autorskim programie Zrób sobie gębę w TVP i w niemieckiej wersji Ulicy Sezamkowej (…).

Jest także autorem tekstów o projektowaniu graficznym – znalazły się one w książce Admirałowie wyobraźni. 100 lat polskiej ilustracji w książkach dla dzieci (2020). Napisał także i zilustrował Bookface. Księgę twarzy pisarzy (2020), w której wciela się w klasyków literatury, publikujących posty w mediach społecznościowych.

Działając jako kurator zorganizował 60 wystaw plakacistów i ilustratorów w ulicznej galerii „Szewska Pasja” we Wrocławiu.

Jest laureatem nagród, m.in. za ilustracje do Przygód przyrody Zbigniewa Macheja w konkursie Książka Roku 2008 Polskiej Sekcji IBBY, za okładki do cotygodniowego dodatku Pełna Kultura w Słowie Polskim w międzynarodowym konkursie projektowania prasowego Chimera w 2004 r. oraz za rysunki satyryczne (ośmiokrotny laureat Międzynarodowej Wystawy Satyrykon, w tym Grand Prix).

 

 

 

 

TERMINY

wystawa czynna

od 15 października do 21 listopada 2021

otwarcie wystawy 15 października o godz. 19:00

WSTĘP WOLNY

GALERIA CZYNNA

Galeria Tymczasem

pon-pt 10:00 – 20:00

sob-niedz 10:00 – 18:00

WIĘCEJ INFORMACJI O AUTORZE:

Tomasz Broda

BOOKFACE W WERSJI PAPIEROWEJ:

Do kupienia w Recepcji, cena: 29 zł

BEZPIECZEŃSTWO:

W związku z COVID-19 prosimy o:

  • przed wejściem do Galerii zdezynfekuj ręce
  • załóż maseczkę ochronną
  • zachowaj dystans 1,5 m
  • w galerii może przebywać jednocześnie 7 osób