Logo Leśnickie Archwium Społeczne
A A A PLENDE

Międzynarodowy Dzień Ziemi – wystawa

 

22 kwietnia to wyjątkowy dzień w kalendarzu – obchodzimy wtedy Międzynarodowy Dzień Ziemi. To nie tylko ważne święto, ale przede wszystkim moment refleksji nad stanem naszej planety i odpowiedzialnością człowieka za jej przyszłość. I właśnie przy tej okazji zapraszamy na wystawę powiązanych z Dniem Ziemi prac przygotowanych przez dzieci z placówek: publiczne przedszkole PRYMUSEK II, przedszkole nr 66 we Wrocławiu „Bajkolandia” oraz przedszkole nr 15 im. Kardynała Joachima Meisnera. 

Międzynarodowy Dzień Ziemi to najbardziej znane święto ekologiczne na świecie. W działania celebrujące ten wyjątkowy dzień angażują się miliony ludzi na całym globie. Organizowane są liczne wydarzenia edukacyjne, akcje sprzątania i protesty przeciwko niszczeniu środowiska. Możemy zrobić wiele, by chronić Ziemię. Segregacja śmieci, oszczędzanie wody i energii, rezygnacja z plastiku – to tylko kilka przykładów. Ważne jest również wspieranie organizacji ekologicznych i udział w akcjach na rzecz ochrony środowiska. Nawet małe gesty mogą mieć duże znaczenie!

Ziemia to nie tylko sceneria naszego istnienia, ale oaza tętniąca życiem, która zapewnia nam powietrze do oddychania, wodę do picia i pożywienie na co dzień. Nic dziwnego, że ochrona tej wyjątkowej planety staje się coraz ważniejszym wyzwaniem dla całej ludzkości. Wystawa w Zamku mówi o miłości do naszej planety i przekonuje, jak bardzo ważnym dobrem jest ona dla każdego z nas.


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI - WYSTAWA

OPT Zamek
pl. Świętojański 1, Wrocław
1 piętro