Andrzej Dakszewicz „Pandemondo”
Drodzy i drogie goście Galerii Zamek, zapraszamy na nową wystawę, wrocławskiego twórcy Andrzeja Dakszewicza.
W piątek, 27 lipca, zapraszamy na otarcie wystawy z autorskim oprowadzaniem.
Od autora:
Maluję to czego nie ma, z tęsknoty za nieznanym. Ubieram, NIEISTNIEJĄCE, w formy, czasem pejzażu, czasem martwej natury, czasem w kształty anatomiczne, ale ten świat wciąż pozostaje nierealny.
Każdy nowy obraz jest dla mnie samego niespodzianką, nigdy nie wiem co namaluję i jaki to co namaluję będzie miało wyraz i sens.
Projektowanie obrazu jest fascynującym zmaganiem z formą, kolorem i przede wszystkim kompozycją, która jest podstawą oddziaływania na widza.
Indywidualny rys moich prac jest przypadkowy, nie jest moim zamiarem. Tworzę malarstwo a nie styl, który jak powiedział niegdyś Marcel Duchamp jest ślepą uliczką i ogranicza kreatywność.
Andrzej Dakszewicz -ur. w 1956 roku we Wrocławiu. Jest absolwentem PWSSP(ASP) we Wrocławiu. Dyplom na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego w roku 1986 z wzornictwa przemysłowego. Otrzymał stypendium dla młodych twórców z Ministerstwa Kultury w roku 1988.
Brał udział w wystawach indywidualnych i grupowych m.in. w BWA „Awangarda” we Wrocławiu, w Galerii „Zderzak” w Krakowie (na zaproszenie Grupy „Luksus”) i wielu innych w Polsce i zagranicą. Ostatnio pokazywał prace cyfrowe w Barcelonie. Malował też graffiti w kilku klubach we Wrocławiu m.in w CKS” Pałacyk”(klub muzyczny” Samo Życie „).
Pod koniec lat 80tych współpracował z OKiS we Wrocławiu, projektując okładki dla miesięcznika „Informator Kulturalny”. Wziął udział w konkursie”Krzesło’94″i zakwalifikował się do wystawy pokonkursowej w BWA W Krakowie. Te siedziska prezentował też na jubileuszowej wystawie poświęconej prof. Wincze w BWA Dizajn we Wrocławiu.
W roku 2019 miała miejsce prezentacja pufów papierowych w Galerii „Tyc” Art Brama Przejściowa we Wrocławiu, z okazji Nocy Muzeów. W 2020 roku pufy były pokazywane w Galerii „Brutart”z okazji 10- lecia tejże. Tworzył również oprawy plastyczne do koncertów wielu zespołów muzyki alternatywnej m.in „Klaus Mitffoch ” czy „Kormorany”.