Logo Leśnickie Archwium Społeczne
A A A PLENDE

Muzyczny Salon Romantyczny „Danse Macabre” (26 XI) 

Muzyczny Salon Romantyczny
Danse Macabre 

26.11.2023 – niedziela
godz. 17.00, bilety: 25 zł, do nabycia w kasie Zamku oraz online
OPT Zamek, pl. Świętojański 1, Wrocław – Leśnica


Śmierć fascynowała kompozytorów każdej epoki, ale szczególnie ciekawie przedstawiali ją romantycy. Z jednej strony kostucha tańczy walca w przerażającym korowodzie szkieletów i duchów („Danse macabre” C. Saint-Saensa w wirtuozowskiej transkrypcji fortepianowej Franza Liszta), z drugiej jest dobroduszna i z poczuciem humoru (pieśń „Dziad i baba” Stanisława Moniuszki). Nie zawsze jednak występuje we własnej osobie. Niektóre dzieła towarzyszą ostatniemu tchnieniu człowieka (pieśń „Erlkonig” Franza Schuberta), czy nawet całego kraju (sonata fortepianowa b-moll F. Chopina).

Na listopadowym koncercie u boku profesjonalistów: Anny Kopytko (mezzosopran) i Jerzego Owczarza (fortepian) wystąpią członkowie zespołu amatorskiego Dolnośląskich Salonów Muzycznych. W rolach solowych wystąpią: aplikant adwokacki – Franciszek Gwizdowski (baryton) oraz student Uniwersytetu Ekonomicznego – Radosław Szostak (tenor). Usłyszycie Państwo również prawniczo-medyczny zespół wokalno-instrumentalny w składzie: Katarzyna Bakalarczyk (sopran,skrzypce), Karolina Rzeźnicka (alt, flet), Ewa Janaś (alt, flet), Wojciech Wodniak (tenor), Piotr Kliber (tenor, akordeon) i Jarosław Janas (baryton, gitara).

W programie między innymi wirtuozowskie utwory fortepianowe Chopina i Liszta oraz dzieła wokalne Mozarta i Moniuszki.

Zapraszamy!

Wydarzenie na FB

O Muzycznych Salonach Romantycznych

Muzyka, którą dziś znamy jako klasyczna w XIX wieku miała status muzyki popularnej. Ulubione arie i fragmenty z symfonii grywano w kameralnym gronie w domach prywatnych. Niektóre z utworów instrumentalnych wręcz pisano z myślą o tym, że wykonywane będą głównie przy tego typu okazjach. Intymna atmosfera koncertów salonowych sprawiała, że kontakt muzyków z publicznością był zupełnie inny, niż na występach w wielkich salach. Tę właśnie atmosferę bardzo cenił sobie Fryderyk Chopin, który dużo bardziej wolał grać właśnie na takich wydarzeniach.


KUP BILET


 

BILETY:

w kasie OPT Zamek lub BiletyNa.pl

KUP BILET

 

CENA:

25 zł

ZNIŻKI:

Z kartą Nasz Wrocław zniżka 20%

Nasz Wrocław Max zniżka 30%

Bilety ze zniżką Nasz Wrocław do kupienia tylko w kasie OPT Zamek.