Obywatel 2.0 – bezpłatne szkolenia podnoszące kompetencje cyfrowe mieszkańców (26-27 V – ODWOŁANE!)
Z PRZYCZYN ZALEŻNYCH OD ORGANIZATORA (FUNDACJA MIĘDZYNARODOWY INSTYTUT OUTSOURCINGU) SZKOLENIA ZOSTAJĄ ODWOŁANE
Zapraszamy do udziału w projekcie „Obywatel 2.0 – szkolenia podnoszące kompetencje cyfrowe mieszkańców”, realizowanym w ramach Inwestycji C2.1.3 „E-kompetencje” Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) oraz finansowanym ze środków Unii Europejskiej – NextGenerationEU.
Projekt ma na celu rozwijanie kompetencji cyfrowych mieszkańców i ułatwienie bezpiecznego korzystania z Internetu, e-usług oraz nowoczesnych narzędzi cyfrowych.
Tematy szkoleń obejmują m.in.:
- bezpieczeństwo w Internecie i cyberbezpieczeństwo,
- e-urząd i załatwianie spraw online,
- bankowość internetową i płatności elektroniczne,
- korzystanie z usług cyfrowych -media społecznościowe,
- kompetencje cyfrowe dla osób początkujących i seniorów,
- praktyczne wykorzystanie Internetu w codziennym życiu.
Kiedy i gdzie?
26 maja – wtorek
- godz. 14:00 – 15:30 Bezpieczeństwo w sieci dla seniorów
- godz. 16:00 – 17:30 Dzieci w sieci – dla rodziców
- zajęcia w sali 205 (II piętro)
27 maja – środa
- godz. 14:00 – 15:30 Oszustwa w sieci – jak się bronić przed spamem i podejrzanymi linkami
- zajęcia w sali 101 (I piętro)
Spotkania odbędą się w Ośrodku Postaw Twórczych Zamek, pl. Świętojański 1, Wrocław (sala 205, II piętro).
Warunki uczestnictwa
Szkolenie ma charakter praktyczny i jest dostosowane do osób początkujących. Uczestnicy nie potrzebują narzędzi czy sprzętu podczas szkolenia. Spotkania odbędą się w blokach 90 min. (1,5 h); format to spotkanie i rozmowa, obejmująca dialog z uczestnikami, tak aby dopasować się w pełni do ich potrzeb i nurtujących pytań.
Wstęp na szkolenia jest bezpłatny (bez zapisów). Każda osoba biorąca udział będzie zobowiązana do wypełnienia odpowiednich dokumentów dla Ministerstwa Cyfryzacji.
Skąd pochodzi projekt i gdzie sprawdzić informacje?
Projekt jest realizowany w ramach środków publicznych KPO oraz finansowania UE – NextGenerationEU. Szczegóły projektu, regulamin oraz informacje o realizacji dostępne są na stronie Międzynarodowego Instytutu Outsourcingu.
Organizator
Projekt realizuje Fundacja Międzynarodowy Instytut Outsourcingu jako Lider/Ostateczny Odbiorca Wsparcia, wraz z Partnerem — Fundacją Dostępni.



