Logo Leśnickie Archwium Społeczne
A A A PLENDE

Warsztaty teatralne dla młodzieży

ZAJĘCIA RUSZĄ W MOMENCIE UZBIERANIA GRUPY MIN. 8-OSOBOWEJ

Jak wyglądają zajęcia?

Warsztaty teatralne dla młodzieży 15+. Podczas 16, 90 minutowych spotkań będziemy przygotowywać finałowy spektakl, który będziemy współtworzyć jako grupa: od modyfikacji i dostosowania scenariusza, poprzez ćwiczenia aktorskie, przygotowanie scenografii oraz kostiumów.

Czego się nauczysz?

Spektakl to nasze finałowe święto, ale cały proces nauczy cię także:

umiejętności komunikacyjnych: teatr uczy wyrażania myśli i uczuć w sposób werbalny i niewerbalny. Interpretacja tekstu uczy wyrażania emocji poprzez słowa, a ćwiczenia ruchowe pomagają w zwiększeniu świadomości własnego ciała oraz wyrażaniu emocji poprzez ruch.

pewności siebie: ćwiczenia improwizacyjne rozwijają kreatywność, zdolności adaptacyjne i szybkie reagowanie na nieprzewidziane sytuacje.

empatii: wcielanie się w różne role pomaga w zrozumieniu i wczuciu się w sytuacje innych osób. Analiza postaci umożliwia głębsze zrozumienie emocji, motywacji i zachowań innych.

współpracy w grupie: teatr jest działalnością zbiorową, uczy pracy zespołowej i budowania relacji z
innymi.

samoświadomości: teatr jest formą sztuki, która pozwala na wyrażenie siebie, swoich emocji i myśli.

Kto prowadzi zajęcia?

Instruktorki:

Katarzyna Kucia – pedagożka, arteterapeutka, teatroterapeutka, certyfikowana trenerka umiejętności społecznych, instruktorka teatralna. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji oraz Wiedzy o Teatrze w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu. Ciągle uzupełnia edukacje, aktualnie na kierunku: rewalidacja, edukacja i wsparcie osób ze spektrum autyzmu. Posiada ponad 18 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Pasjonatka neoawangardy teatralnej, kina bałkańskiego i teatrów alternatywnych. Doświadczenie sceniczne zdobywała na warsztatach u boku tak znakomitych osób jak Iga Załęczna, Maciej Kowalczyk, Łukasz Chojęta czy Piotr Para. Ma za sobą role teatralne w Studiu na Grobli w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego, Teatrze na Trójkącie, Teatrze w Centrum i Studiu Aktorskim Appendix.

Adrianna Duda – scenografka, charakteryzatorka, projektantka i autorka instalacji przestrzennych. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Autorka scenografii, lalek i kostiumów do spektakli na Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego we Wrocławiu – ” Niewiasty” Karoliny Przystupy, wystawiane w ramach festiwalu „Lalka też Człowiek” oraz na „Tyskich Spotkań Teatralnych”, a także do dyplomu indywidualnego „Powrót do korzeni” Aleksandry Błażejczyk. Jej debiutem w teatrze zawodowym była „DomoFonia, czyli przygody Brzdąca Brzeska” reż. Karoliny Przystupy w Teatrze Pinokio w Łodzi. Jedna z jej realizacji – „Żyje!” w reżyserii Magdaleny Miklasz – zakwalifikowała się do nurtu konkursowego Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Była też autorką oraz realizatorka scenografii, kostiumów oraz masek do spektaklu „Córki Króla Leara” w Teatrze małym w Tychach, który został doceniony przez Łukasza Drewniaka. Jej prace plastyczne można było oglądać na wystawach Koła Naukowego Studentów Scenografii „309”, którego jest aktywna członkinią oraz wystawie „XX” gdzie było prezentowane jej malarstwo cyfrowe oraz instalacje przestrzenne. W swojej twórczości lubi wykorzystywać różne właściwości materiałów, stawia też na praktyczność i
funkcjonalność projektów. W wolnych chwilach udziela się na sesjach modowych jako charakteryzatorka i makijażystka.

Organizator: Fundacja Ponad Schematami – poprze sztukę i sport chcemy uświadamiać czym jest neuroróżnorodność, zmieniać stereotypowe postrzeganie osób neuroAtypowych i wpływać na kształtowanie włączającego społeczeństwa.

TERMINY ZAJĘĆ W SEZONIE 2023/2024 (po uzbieraniu grupy):

piątek

18:00. – 19.30

KOSZTY:

Cennik  dla posiadaczy aktywnej karty Nasz Wrocław 20 % zniżki

Dla posiadaczy aktywnego statusu MAX zniżka 30%

220 zł – miesiąc

PŁATNOŚCI:

  • w kasie OPT  Zamek (karta, gotówka; preferowana karta)
  • payU – StrefaZajęć.pl

Rezygnację z zajęć proszę zgłaszać na adres e-mail: info@zamek.wroclaw.pl

INFORMACJE:

tel. 71 349 32 81

info@zamek.wroclaw.pl

PLIKI DO POBRANIA

Regulamin/Cennik/Kalendarz