PLENDE

Noc Świętojańska po raz pierwszy została zorganizowana w Leśnicy w połowie lat 70-tych i z krótkimi przerwami odbywa się do dzisiaj. Obecnie stanowi jedną z imprez odbywających się w ramach obchodów Święta Wrocławia. Atrakcyjny termin – gorące, długie czerwcowe dni – oraz interesujący program działań sprawiają, iż jest to najokazalsza frekwencyjnie impreza plenerowa organizowana przez Centrum Kultury „ZAMEK”.

Leśnicka Noc Świętojańska ma charakter pikniku rodzinnego, który odbywa się w najbliższym otoczeniu Zamku: na tarasach, w amfiteatrze i parku krajobrazowym. Jej program daje okazję do miłego i twórczego spędzenia wolnego czasu w jednym z najbardziej urokliwych miejsc Wrocławia.

Każdy uczestnik Nocy Świętojańskiej, ma okazję poznać starosłowiańskie obrzędy związane z wiarą w moce natury: plecenie i puszczanie wianków w nurt rzeki oraz skoki przez ognisko należą do najważniejszych punktów programu imprezy. Dla najmłodszych przygotowujemy warsztaty plastyczne, podczas których rozwijają zdolności manualne, zaś cale rodziny zapraszamy do udziału w świętojańskich konkursach. Stałym elementem imprezy jest Jarmark Świętojański, gdzie można nabyć ekologiczne, regionalne produkty wytwarzane na skalę lokalną. Natomiast w części artystycznej Nocy mamy okazję posłuchać zespołów grających muzykę z kręgu folk i etno oraz obejrzeć widowisko plenerowe każdorazowo związane z mitologią najkrótszej nocy roku.

Leśnicka Noc Świętojańska corocznie gromadzi ok. 2000 – 3000 uczestników.

Zapraszamy na wspólne świętowanie letniego przesilenia słońca
Wstęp wolny
22.06-22.06
Pachnące latem, zielone, warsztaty świętojańskie.
10-85 zł
22.06-22.06
Zapraszamy do wspólnego świętowania letniego przesilenia.
Wstęp wolny
12.04-20.05
Słowiańskie rytuały, warsztaty wianków i żywiołowe koncerty
Wstęp wolny
23.06-23.06
Zapraszamy do wspólnego świętowania letniego przesilenia.
Wstęp wolny
06.04-20.05