Logo Leśnickie Archwium Społeczne
A A A PLENDE

Informacje praktyczne

Dojazd do Centrum Kultury „Zamek” – informacje praktyczne

 1. Tramwaj / autobus
  WAŻNE!

  W związku z planowanym zakończeniem remontu torowiska na placu Strzegomskim, od 21 sierpnia 2021 roku (sobota) wprowadzone zostały zmiany tras linii tramwajowych 3, 10, 20, 31 i 33 oraz linii autobusowych 106, 107, 109, 132, 142, 148 i 149.

  Tramwaje linii 3, 10 i 33 jadą w obu kierunkach przez ulicę Legnicką, plac Jana Pawła II, ulicę Podwale, Świdnicką, Teatralną i ulicę Piotra Skargi do placu Dominikańskiego.

  Tramwaje linii 20 jadą w obu kierunkach przez ulicę Legnicką, plac Jana Pawła II i ulicę Podwale do ulicy Świdnickiej.

  Tramwaje linii 31 jadą w obu kierunkach przez ulicę Legnicką, plac Jana Pawła II i ulicę Podwale do placu Orląt Lwowskich.

  Autobusy linii 106, 148 i 149 wróciły na swoją trasę przez ulicę Podwale w kierunku Nowego Dworu, ale w kierunku przeciwnym z uwagi na ograniczoną przepustowość przystanku przy ulicy Podwale (przystanek „Renoma”), będą kursowały objazdem w obu kierunkach od placu Orląt Lwowskich przez plac Legionów, ulicę Piłsudskiego i Świdnicką.

  Kursy linii 107, 109, 132 i 142 realizowane w kierunku Nowego Dworu kursują z pominięciem przystanku „pl. Strzegomski (Muzeum Współczesne)” który zlokalizowany jest przy ulicy Legnickiej przed skrzyżowaniem z ulicą Poznańską.

  Informacje za: https://mpk.wroc.pl

  Kiedy remont torowiska się skończy, prawdopodobnie zimą 2021 r., wrócimy do:
  Najwygodniej jest dojechać tramwajem, linie numer 3 – z Księże Małe, 10 – z Biskupina, 20 – z Oporowa (kierunek: Leśnica). Z przystanku Rynek lub Plac Jana Pawła II odjeżdżają wszystkie tramwaje w kierunku Leśnicy: 3, 10 i 20. Do Leśnicy dojeżdżają również autobusy, bezpośrednio 101 i 148 (kierunek: Leśnica, odjeżdżają spod Dworca Głównego PKP). Do Leśnicy dojeżdżają również autobusy, bezpośrednio numery: 148 (kierunek: Leśnica, odjeżdża spod Dworca Głównego PKP), 101 (z ulicy Kwiskiej, przez Kozanów i Pracze Odrzańskie), 123 (z ulicy Koziej, przez Marszowice), 117 – z Jerzmanowa, 137 – z Las Mokrzański, 138 – z Krępicka SZKOŁA. Autobusy strefowe odchodzą z Gałowa, Wilkszyna i Brzeziny, zaś dwie linie nocne z Bartroszowic i Księżą Wielskiego.

 2. Pociąg
  Połączenie kolejowe to zdecydowanie najszybsza forma dotarcia do Leśnicy z centrum (czas dojazdu ok. 20 min), odległość, jaką trzeba potem pokonać ze stacji Wrocław-Leśnica do CK Zamek to zaledwie 600 m.
  Osobom przyjeżdżającym do nas spoza Wrocławia polecamy kupienie biletu do stacji Wrocław-Leśnica.
 3. Samochód
  Dojazd samochodem do Leśnicy, przy małym ruchy zajmuje około 25 min., zdarzają się jednak korki. W niedalekiej odległości od Zamku znajdują się dwa Parkingi Park&Ride: Snycerska/Majchra oraz Kosmonautów/Boguszowska.
 4. Rower
  Do Leśnicy prowadzi wygodna ścieżka rowerowa wzdłuż osi ulic Legnicka – Kosmonautów, lub z nieco mniejszym ruchem: przez Popowice/Kozanów, wzdłuż ul. Królewieckiej. Stacja rowerów miejskich znajduje się przy PKN Orlen, ul. Rawicka 2, przy pętli Wrocław-Leśnica oraz stacji kolejowej Wrocław-Leśnica.

 

Informacje dla osób z małymi dziećmi

Na parterze budynku znajdują się dwa przewijaki – jeden w damskiej toalecie, w drugi na prawo od głównego wejścia, z małym kącikiem do karmienia. Poza tym mamy otwartą Czytelnię komiksu (po prawej stronie od wejścia), gdzie można swobodnie usiąść i odpocząć. Podczas dużych imprez przestrzenie te mogą być jednak niedostępne.

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Wejście do Zamku bez stopni znajduje się od wschodniej strony budynku. Na parterze Zamku znajduje się toaleta, niestety na drodze do niej znajduje się kilka schodków. W razie problemów z ich pokonaniem, nie wahajcie się prosić o pomoc pracowników recepcji!