Kalendarz imprez
  

KALENDARZ IMPREZ 2017

 

 Zrób sobie sztukę - warsztaty artystyczne dla dzieci i rodziców

terminy:

25 lutego (Picasso)

25 marca (H. Matisse)

1 kwietnia

29 kwietnia

20 maja

 

godz. 10:00 - 11:30 (dzieci od 5 do 8 lat)

godz. 12:00 - 13:30 (dzieci od 8 do 12 lat)

 

"Zrób sobie sztukę" to nowy cykl warsztatów skierowanych do dzieci i ich rodziców, które od 25 lutego startują w Centrum Kultury "Zamek". Zajęcia mają odczarować wyobrażenie o "niezrozumiałej" sztuce współczesnej oraz umożliwić dzieciom zanurzenie się w obszary nieskrępowanej kreacji.

 

Artystyczna kreacja jest aktem radosnym i stymulującym, a Artysta łącznikiem między światem wyobraźni a światem realnym. W naszej codziennej pracy pedagogicznej widzimy, że zbyt często wyobrażenia czym jest Dobra Sztuka, kończą się na pracach realistycznie odwzorowujących rzeczywistość. Nasze warsztaty pomogą Rodzicom odczarować wyobrażenie, że tzw. „sztuka współczesna” jest nie dla Was, a prace wykonywane przez współczesnych artystów są niezrozumiałe. Dzieci natomiast zanurzą się w obszary nieskrępowanej kreacji.

 

Wprowadzimy Was i Wasze Dzieci i w świat sztuki XX wieku; przedstawimy artystów, którzy jako pierwsi uwolnili sztukę prawdziwą, pochodzącą z wnętrza duszy, niezwiązaną żadnym kanonem.

 

Pokażemy, że sztuka współczesna nie ma przynosić zakłopotania, tylko otwierać w Waszych umysłach i sercach nowe, nieruszane wcześniej klapki,  szuflady i obszary; prowokować Was do myślenia i współodczuwania energii Artysty oraz energii całego naszego świata.

Przybliżymy Wam postacie Picassa, Mattise’a, Klee, Pollocka, Kandinsky’ego, Miro, Warhola i wielu innych.

 

Zajęcia mogą pobrudzić:) Zapewniamy materiały.

 

 

 

Natalia Okoń – Rudnicka artystka urodzona w 1980 roku we Wrocławiu.

Po ukończeniu z wyróżnieniem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (2000 r.) podjęła studia we wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, na wydziale wzornictwa przemysłowego. Studia skończyła dyplomem w pracowni komunikacji wizualnej u prof. Mieczysława Piróga oraz aneksem malarskim u prof. Krzysztofa Skarbka. (2005 r.) Od tego czasu zajmuje się malarstwem, ilustracją, grafiką użytkową i artystyczną oraz nauczaniem w ukończonym przez siebie liceum. Pasjonuje się historią sztuki, literaturą, a przede wszystkim twórczością wszelką z naciskiem na malarstwo i szeroko pojęty dizajn. Stara się nie ustawać w rozwoju twórczym, jednoczęśnie z pasją uczyć kolejne pokolenia. Prywatnie matka czteroletniej Karolinki.

 

Pierwsza tura zajęć: dzieci od 5 do 8 lat: 10.00-11.30
Druga tura zajęć: dzieci od 8 do 12 lat 12.00-13.30

Bilet: 25zł/os, rodzic - wstęp wolny

Zapisy przez strefazajec

X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.zamek.wroclaw.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ