Kalendarz imprez
  

KALENDARZ IMPREZ 2017

 

Zrób sobie sztukę" to nowy cykl warsztatów skierowanych do dzieci i ich rodziców. Zajęcia mają odczarować wyobrażenie o "niezrozumiałej" sztuce współczesnej oraz umożliwić dzieciom zanurzenie się w obszary nieskrępowanej kreacji.

 

 

20 maja - Andy Warhol

Andy Warhol był dziwakiem nawet w świecie słynącym z ekstrawagancji. Wywrócił sztukę do góry nogami, zarabiając przy tym miliony. Potrafił przewidzieć naszą fascynację dla marek, celebrytów, a nawet dla selfies. Warhol był malarza współczesności, w sztukę zamieniał codzienność Amerykanów — banknoty dolarowe, puszki, ścierki do naczyń. Zapraszamy na kolejne zajęcia z cyklu artyści XX wieku, na których opowiemy właśnie o przedstawicielu pop- artu Andy Warholu.

 

 

Zapraszamy wszystkich na zajęcia na godz. 10.00 a w przypadku dużego zainteresowania otwarte zostaną zapisy również na drugą grupę na godz. 12.00.

 

Opłata za zajęcia 25 zł, rodzic wstęp wolny

Z UrbanCard Premium – 20 zł

Karnet na 3 wejścia 60 zł, z UCP 48 zł

Zapisy przez strefazajec

  

 


 

Dotychczas odbyły się następujące spotkania:

25 lutego (Pablo Picasso)

25 marca (Henri Matisse) 

1 kwietnia (Paul Klee)

22 kwietnia - Rene Magritte - meloniki, gołębie i sny

 

Artystyczna kreacja jest aktem radosnym i stymulującym, a Artysta łącznikiem między światem wyobraźni a światem realnym. W naszej codziennej pracy pedagogicznej widzimy, że zbyt często wyobrażenia czym jest Dobra Sztuka, kończą się na pracach realistycznie odwzorowujących rzeczywistość. Nasze warsztaty pomogą Rodzicom odczarować wyobrażenie, że tzw. „sztuka współczesna” jest nie dla Was, a prace wykonywane przez współczesnych artystów są niezrozumiałe. Dzieci natomiast zanurzą się w obszary nieskrępowanej kreacji.

 

Wprowadzimy Was i Wasze Dzieci i w świat sztuki XX wieku; przedstawimy artystów, którzy jako pierwsi uwolnili sztukę prawdziwą, pochodzącą z wnętrza duszy, niezwiązaną żadnym kanonem.

 

Pokażemy, że sztuka współczesna nie ma przynosić zakłopotania, tylko otwierać w Waszych umysłach i sercach nowe, nieruszane wcześniej klapki,  szuflady i obszary; prowokować Was do myślenia i współodczuwania energii Artysty oraz energii całego naszego świata.

Przybliżymy Wam postacie Picassa, Mattise’a, Klee, Pollocka, Kandinsky’ego, Miro, Warhola i wielu innych.

 

Zajęcia mogą pobrudzić:) Zapewniamy materiały.

 

 

Zajęcia prowadzą:

Agnieszka Stokłosa i Natalia Okoń – Rudnicka

 

X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.zamek.wroclaw.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ