Kalendarz imprez
  

KALENDARZ IMPREZ 2017

Zrób sobie sztukę - warsztaty artystyczne dla dzieci i rodziców

terminy:

25 lutego (Pablo Picasso)

25 marca (Henri Matisse) 

1 kwietnia (Paul Klee)

22 kwietnia

Rene Magritte - meloniki, gołębie i sny

 

Kolejne spotkanie -20 maja

 

 

Zapraszamy wszystkich na zajęcia na godz. 10.00 a w przypadku dużego zainteresowania otwarte zostaną zapisy również na drugą grupę na godz. 12.00.

 

Opłata za zajęcia 25 zł, rodzic wstęp wolny

Z UrbanCard Premium – 20 zł

Karnet na 3 wejścia 60 zł, z UCP 48 zł

Zapisy przez strefazajec

 

 

 


 

 

"Zrób sobie sztukę" to nowy cykl warsztatów skierowanych do dzieci i ich rodziców, które od 25 lutego startują w Centrum Kultury "Zamek". Zajęcia mają odczarować wyobrażenie o "niezrozumiałej" sztuce współczesnej oraz umożliwić dzieciom zanurzenie się w obszary nieskrępowanej kreacji.

 

Artystyczna kreacja jest aktem radosnym i stymulującym, a Artysta łącznikiem między światem wyobraźni a światem realnym. W naszej codziennej pracy pedagogicznej widzimy, że zbyt często wyobrażenia czym jest Dobra Sztuka, kończą się na pracach realistycznie odwzorowujących rzeczywistość. Nasze warsztaty pomogą Rodzicom odczarować wyobrażenie, że tzw. „sztuka współczesna” jest nie dla Was, a prace wykonywane przez współczesnych artystów są niezrozumiałe. Dzieci natomiast zanurzą się w obszary nieskrępowanej kreacji.

 

Wprowadzimy Was i Wasze Dzieci i w świat sztuki XX wieku; przedstawimy artystów, którzy jako pierwsi uwolnili sztukę prawdziwą, pochodzącą z wnętrza duszy, niezwiązaną żadnym kanonem.

 

Pokażemy, że sztuka współczesna nie ma przynosić zakłopotania, tylko otwierać w Waszych umysłach i sercach nowe, nieruszane wcześniej klapki,  szuflady i obszary; prowokować Was do myślenia i współodczuwania energii Artysty oraz energii całego naszego świata.

Przybliżymy Wam postacie Picassa, Mattise’a, Klee, Pollocka, Kandinsky’ego, Miro, Warhola i wielu innych.

 

Zajęcia mogą pobrudzić:) Zapewniamy materiały.

 

 

Zajęcia prowadzą:

Agnieszka Stokłosa i Natalia Okoń – Rudnicka

X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.zamek.wroclaw.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ