Kalendarz imprez
  

KALENDARZ IMPREZ 2017

 

KULTURY ŚWIATA - 2017

 

            

              

            Tomasz Owsiany

    „Pod ciemną skórą Filipin” 

 

23 listopada 2017 roku

godz. 18:30

 

wstęp wolny

 

 

 

       W tym miesiącu spotkamy się Tomaszem Owsianym- podrużującym autorem.

Podczas czwartkowego spotkania opowie nam o swojej samotnej ośmiomieisęcznej wyprawie do Filipin podczas której odwiedził m.in sześć plemion i ludów oraz wybrane społeczności we wszystkich makroregionach kraju.

 

        Nawiązał bliskie więzi z mieszkańcami i uczestniczył w ich codziennym życiu:

w miasteczkach, w górach, w dżungli i nad brzegiem oceanu. Wyrabiał węgiel, uprawiał zbieractwo, orał bawołami ryżowiska i brał udział w ceremoniach. Mieszkał w kolonii karnej, poznał szamana uprawiającego czarną magię i dotarł do obozu grupy paramilitarnej na Mindanao.

 

        Celem jego wyprawy było doświadczenie próbek z pełnego przekroju Filipin, poznanie nieeksportowej twarzy kraju oraz znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak przeobrażają się tamtejsze rdzenne kultury pod wpływem nowoczesności.

 

 

 

          

 

            

Tomasz Owsiany (1984) z wykształcenia romanista i tłumacz języka francuskiego.

Autor pokazów podróżniczych oraz stały współpracownik miesięcznika "Poznaj Świat". Laureat Nagrody Dziennikarzy Kolosów

(za rok 2015) za wyprawę "Pod ciemną skórą Filipin", wyróżnioną także w kategorii Podróż. Autor książek "Madagaskar. Tomek na Czerwonej Wyspie" oraz „Pod ciemną skórą Filipin”. Miłośnik przyrody, odpoczywający najpełniej w lesie i na górskich szlakach.

 

 

 

 

 

 

 

Tomasz Owsiany -autor podróżujący https://www.facebook.com/towsianyautor

 

 

 


  

 

 

 

X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.zamek.wroclaw.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ