Kalendarz imprez
  

KALENDARZ IMPREZ 2017

Halloweenowy Pokaz Filmowy - Maraton filmów G. Romero
28 października 2017 g. 17:00 - 23:00
Wstęp wolny

 

 

Ruszamy z rezerwacją miejsc na nasz maraton!

Rezerwacje prowadzi nasz punkt informacyjny codziennie od poniedziałku do piątku od godziny 9:00 do 19:00 oraz w weekendy od 10:00 do 17:00.

Miejsca można rezerwować telefonicznie pod numerem (0-71) 349 32 81 i mailowo info@zamek.wroclaw.pl.

Rezerwacje nie są obowiązkowe, ale pierwszeństwo wejścia będą miały osoby, które to zrobią.

 

 

Wejdź w klimat Halloween w dawnej zamkowej sali kinowej Centrum Kultury "Zamek" z twórczością zmarłego w tym roku mistrza horrorów George'a Romero.

George Romero to twórca jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie grozy - żywych trupów, które w kolejnych jego filmach opanowują świat. Po skończeniu szkoły wraz z przyjacielem założył The Latent Image i w 1968 nakręcił znakomity horror "Noc żywych trupów". Później przyszły następne filmy: "There's Always Vanilla Poranek żywych trupów, Creepshow; Małpia telepatia; Ciemna strona i Maska diabła. Filmy był przełomem – zarówno dla kina grozy jak i kina w ogóle. Wielu uważa, że "Nocą żywych trupów"

 

Romero zapoczątkował nowożytną epokę horroru, charakteryzującą się tym, iż tego typu kino zapewnia widzowi nie tylko rozrywkę na mocnym poziomie, ale znaleźć można w nim także elementy krytyki społeczeństwa i polityki. Wprowadził też do kultury masowej postać zombie, którą znamy dzisiaj – nieumarły, powstający z grobu, aby pożywić się ludzkim mięsem. Wcześniej zombie utożsamiany był z haitańskim kultem voodoo.

Wydarzenie jest pierwszym z cyklu spotkań filmowych "Kino Zamek", z których każde poświęcone jest wybranej, wybitnej postaci z historii kinematografii.

 

X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.zamek.wroclaw.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ