Kalendarz imprez
  

KALENDARZ IMPREZ 2017

Brzdąc na Zamku „Mali przyrodnicy - Drzewa”
27 maja 2017, sobota, godzina 11:00,  12:30*

* dopiero gdy uzbiera się pełna grupa na 11:00 otwieramy zapisy na  12:30

 

UWAGA! ZMIANA SYSTEMU ZAKUPU BILETÓW. OD KWIETNIOWEJ EDYCJI BILETY KUPUJECIE PAŃSTWO TYLKO DLA DZIECI. Rodzice/Opiekunowie wstęp bezpłatny.

 

• Wstęp 15 zł po wcześniejszym zakupie biletów na  strefazajec.pl

• Czas trwania około 60 minut, zajęcia terenowe

• Zajęcia przeznaczone są dla rodziców z dziećmi  od 4 do 7 lat


Trzecie zajęcia cyklu przyrodniczego poświęcone będą drzewom i ich niezwykłej roli w przyrodzie. Wyruszymy ścieżkami Parku Leśnickiego, aby na podstawie wyglądu drzewa rozpoznać do jakiego gatunku należy. Stworzymy makietę drzewa i odwzorujemy na niej niezwykły świat powiązań roślin drzewnych z elementami przyrody. Będzie to wyjście terenowe, więc prosimy ubrać się stosownie do warunków pogodowych. Można zabrać ze sobą, jeśli posiadamy, lornetki i aparaty fotograficzne


Cykl „Brzdąc na Zamku” powstał w roku 2013 z myślą o zagospodarowaniu wspólnego wolnego czasu rodziców i dzieci w sposób kreatywny i ciekawy. Program spotkań przygotowany jest z myślą o dzieciach w wieku  4-7 lat ale i rodzice bawią się na nich dobrze! Zajęcia zawsze odbywają się w soboty. Każdy z cyklów poświęcony jest innej tematyce. Do tej pory zaciekawiliśmy dzieci muzyką klasyczną, teatrem, nauką, architekturą, eksperymentami. Teraz przyszedł czas na przyrodę.
Spotkamy się czterokrotnie raz na miesiąc od marca do czerwca.  


Przyroda otacza dzieci i fascynuje. Odkrywanie tajemnic tego co jest dostępne na wyciągniecie ręki jest dla dzieci  najcenniejszą lekcją. Poznając świat dookoła poznają przecież siebie, uczą się szacunku do przyrody i ekologicznego podejścia do świata. Zajęcia będą obfitować w ciekawostki dotyczące świata przyrody oraz piesze wędrówki poszukiwawczo- przyrodnicze po okolicach pięknego parku (jeśli pogoda na to pozwoli!).  
Dzieci na każdym spotkaniu będą zdobywały odznaki małego przyrodnika, a na ostatnim spotkaniu z serii dyplomy małego przyrodnika, które będą potwierdzeniem zdobytej przez nich wiedzy.
Spotkanie poprowadzi Aneta Sikora ze Stowarzyszenia Natura i Człowiek.
Aneta Sikora -ukończyła doktorat badając trzmiele w zielonych siedliskach Wrocławia. Zainteresowania skupione wokół miejskiej ekologii, pszczelej botaniki i edukacji przyrodniczej, szczególnie wśród najmłodszych. Prezes Stowarzyszenia Natura  i Człowiek, którego nadrzędnym celem jest ochrona środowiska.
http://naturaiczlowiek.org/

X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.zamek.wroclaw.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ