Kalendarz imprez
  

KALENDARZ IMPREZ 2017

„Nie lubię pana, Panie Fellini” monodram Małgorzaty Bogdańskiej
reż. Marek Koterski
Teatr w Walizce
26 marca (niedziela) godz. 18:00

 

 


bilety: 24 zł (przedsprzedaż do 24 marca), 28 zł

UrbanCard Premium: 19,20zł (przedsprzedaż do 24 marca), 22,40 zł 

dostępne w serwisie biletyna

 Nie ma możliwości rezerwacji biletów - jedynie opcja zakupu

 
Spektakl opowiada historię Giulietty Masiny, włoskiej aktorki neorealizmu, zdobywczyni dwóch Oskarów i – prywatnie – żony reżysera Federica Felliniego. Para poznała się w 1942 roku, w kolejnym wzięła już ślub. Byli małżeństwem przez 50 lat. Rozłączyła ich nagła śmierć Felliniego. Masina zagrała w siedmiu filmach swojego męża, m.in. w „La Stradzie”, „Niebieskim ptaku”, czy „Nocach Cabirii”. Burzliwy i pełen emocji związek dwojga arystów zainspirował Koterskiego do zmierzenia się z tym tematem na teatralnym afiszu. Rolę Masiny w "Nie lubię pana, Panie Fellini" oddał swojej żonie, Małgorzacie Bogdańskiej.

 

„Nie lubię pana, Panie Fellini” to druga produkcja warszawskiego Teatru w Walizce. Za pierwszym razem twórcy teatru - Koterski i Bogdańska - pracowali z felietonami Krystyny Jandy. Na ich podstawie powstał monodram „Moja Droga B.”, który Koterski wyreżyserował, a Bogdańska zagrała.


Artystom zależało, aby Teatr w Walizce był szeroko dostępny oraz... żeby mógł się zmieścić do walizki. Ta z monodramu „Nie lubię pana, Panie Fellini” jest bardzo pojemna: w spektaklu znajdziemy takie rekwizyty jak m.in. kapelusz Federica Felliniego, buty do stepowania, filmowy klaps, czy bębenek Gelsominy.


Na podróż w czasie przez wspólne życie i kolejne plany filmowe włoskiej pary organizatorzy zapraszają 26 marca (niedziela) do Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu.

 

 

Marek Koterski i Małgorzata Bogdańska (materiał - Dzień Dobry TVN)

 

Małgorzata Bogdańska – polska aktorka, w filmie debiutowała już w wieku 16 lat. Ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi, a następnie rozpoczęła pracę w Teatrze Ochoty w Warszawie, gdzie gra do dziś. Znana m.in. z roli Beaty Miauczyńskiej w filmie „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, czy Kobiety o Wielu Twarzach z  „Baby są jakieś inne”. Razem z Markiem Koterskim założyła warszawski Teatr w Walizce.

 

Marek Koterski – polski reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, dramatopisarz. Absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. W swoich filmach wykreował postać Adasia Miauczyńskiego, którego losy widzowie mogli śledzić m.in. w „Domu wariatów”, „Nic śmiesznego”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, czy obsypanym nagrodami „Dniu Świra”. Za zbiór dramatów o tym samym tytule został nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2003.

 


Polska Szkoła Plakatu rysuje Felliniego

Na wszystkich widzów spektaklu będzie ponadto czekać wystawa oryginalnych polskich plakatów do filmów Federica Felliniego ze zbiorów Wrocławskiej Galerii Polskiego Plakatu. Dzieła cenionych i niezwykle zdolnych artystów – plakacistów, m.in. Jana Młodożeńca, Waldemara Świerzego, czy Wiktora Sadowskiego zostaną zaprezentowane na I piętrze Centrum Kultury „Zamek” i uświetnią teatralny wieczór z włoskim mistrzem filmu w tle.

 

X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.zamek.wroclaw.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ