Kalendarz imprez
  

KALENDARZ IMPREZ 2015

Kultury Świata „Traktoriada czyli Ursusem przez drogi i bezdroża Ameryki Południowej”
Gość: Marcin Obałek
24 września 2015, czwartek, godzina 18:30-20:00
Centrum Kultury Zamek, pl. Świętojański 1, Wrocław
Wstęp wolny!

 


Spotkanie z Marcinem Obałkiem. Podróżnik opowie o podróży traktorem przez Amerykę Południową. Marcin wspomni też o sukcesach Polskiej Ekspedycji Amazońskiej, czyli trwającej wiele lat wyprawie archeologicznej w boliwijskiej dżungli.
Tematem spotkania będzie nietypowa, ekstrawagancka opowieść o podróży ... czyli traktorem przez drogi i bezdroża Ameryki Południowej. Podróż, która doprowadziła m.in. do rozpoczęcia prac archeologicznych w Amazonii boliwijskiej i odkrycia ciekawych miejsc i obiektów do tej pory nikomu nieznanych!

 

 


Rozpoczęta w 2002 roku ekspedycja doczekała się kolejnych etapów, podczas których Ursus pokonał ponad 20 000 km dróg, łąk, pól i nieużytków Urugwaju, Argentyny, Boliwii, Chile i Peru. Podróżnicy przejechali przez dżunglę amazońską, ośnieżone przełęcze andyjskie, największe słone jezioro świata, gorącą pustynię Atacama, pola gejzerów i bezkresną pampę...Marcin uchyli również rąbka tajemnicy co do planów przyszłorocznego etapu wyprawy Ursusem przez Afrykę do której w tej chwili trwa nabór ochotników. Więcej szczegółów na www.Traktoriada.org


 

 

MARCIN „KAKTUS” OBAŁEK
Poznaniak, mieszkaniec Grunwaldu. Podróżnik, organizator wypraw, pilot wycieczek, obrońca przyrody, przewodniczący Stowarzyszenia „Czysty Świat” oraz członek zarządu Fundacion Munde Puro w Boliwii. Piewca polskiej myśli technicznej – Pomysłodawca i kierownik Traktoriady – Wyprawy Ursusem do Ameryki Południowej oraz wyprawy „Konno Dookoła świata”. Z wielu interesujących podróży, jakie odbył w ostatnich latach, na uwagę zasługują „Jedwabnym szlakiem do Indii” i wyprawa transsaharyjska starym landcruiserem do Senegalu i Mali.
Inicjator, współorganizator i kierownik polskich badań archeologicznych w Boliwii pod banderą Ekspedycji Amazońskiej. Nominowany do nagrody Travelery magazynu National Geographic, laureat Festiwalu Filmów Podróżniczych w Sopocie, sternik dłubanki na Rio Beni i właściciel małego poletka z kilkoma bananowcami na Pogórzu Yungas, organizator Podlaskiego Festiwalu Kultur i Podróży ToTuToTam. Na co dzień zajmuje się edukacją ekologiczną i ….planowaniem kolejnych szalonych wypraw. Języki: biegle hiszpański, angielski, po polsku sobie radzi.

 

 

X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.zamek.wroclaw.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ