Kalendarz imprez
  

KALENDARZ IMPREZ 2012

 

Chris Ricketts

24 lutego, godz. 20:00

podziemia Centrum Kultury "ZAMEK"

wstęp - 10zł (bilety do nabycia w kasie przed koncertem)

 

 

Chris RICKETTS - wschodząca gwiazda brytyjskiej sceny folkowej. Urodził się i wychował w Portsmouth. Muzyka, którą gra, wiąże się mocno z morską historią miasta. Wykonuje szanty, pieśni folkowe oraz utwory autorskie. Prezentuje tradycyjne pieśni w nowy, świeży i ekscytujący sposób. Potwierdzają to liczne nagrody. Chris w 2009 roku między innymi dotarł do półfinału prestiżowego konkursu BBC Radio 2 Young Folk Awards.
Grał na największych folkowych i szantowych festiwalach w Anglii. Występował też w Niemczech, Belgii, Francji i Holandii.
Chris jest studentem kierunku "Folk i muzyka tradycyjna" na uniwersytecie w Newcastle. Jednym z jego nauczycieli jest legendarny szantymen Jim Mageean.
Artysta występuje solo lub w duecie z basistą Markiem Willshire (wydał z nim płytę "Simple Folk"). Ostatnim dziełem artysty jest płyta "Port of Escape" z szantami w aranżacjach rockowych.
W Polsce Chris pojawił się po raz pierwszy w listopadzie 2010 roku na chorzowskim festiwalu "Tratwa" i od razu zakochał się w naszym kraju. W 2011 r. gościł u nas trzy razy, grając na festiwalach oraz w klubach muzycznych. W 2012 r. zagra na "Shanties" w Krakowie oraz w kilku miastach na Śląsku.

 

Strona artysty:

http://www.chrisrickettsmusic.com/

 

Posłuchaj Chrisa Rickettsa klikając w link poniżej:

http://www.myspace.com/rickettsandwillshire

 

 

X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.zamek.wroclaw.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ